ECW-FA2J684JB
Part Number:
ECW-FA2J684JB
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.870" (22.10mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.717" L x 0.472" W (18.20mm x 12.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V