CB037D0104KBA
Part Number:
CB037D0104KBA
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 63VDC 1812
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V