ECW-F2684HAB
Part Number:
ECW-F2684HAB
Description:
CAP FILM 0.68UF 3% 250VDC RADIAL
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.713" L x 0.291" W (18.10mm x 7.40mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V