ECW-F2W824KAB
Part Number:
ECW-F2W824KAB
Description:
CAP FILM 0.82UF 10% 450VDC RADIA
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
0.697" (17.70mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.713" L x 0.323" W (18.10mm x 8.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V