ECQ-E2275KFW
Part Number:
ECQ-E2275KFW
Description:
CAP FILM 2.7UF 10% 250VDC RADIAL
Capacitance :
2.7 µF
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.370" W (26.00mm x 9.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V