QXK2J333JTPTZH
Part Number:
QXK2J333JTPTZH
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.524" (13.30mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.610" L x 0.280" W (15.50mm x 7.10mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V