B32653A1792J000
Part Number:
B32653A1792J000
Description:
CAP FILM 7900PF 5% 1.6KVDC RAD
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
7900 pF
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)