ECW-FD2J684KB
Part Number:
ECW-FD2J684KB
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.756" (19.20mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.701" L x 0.366" W (17.80mm x 9.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V