MKP385E2222BJI02W0
Part Number:
MKP385E2222BJI02W0
Description:
CAP FILM 2200PF 5% 2.5KVDC RAD
Capacitance :
2200 pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.194 Ohms
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
800V
Voltage Rating - DC :
2500V (2.5kV)