B32923H3414M
Part Number:
B32923H3414M
Description:
CAP FILM 0.41UF 20% 630VDC RAD
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.41 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
85C/85% Humidity
Height - Seated (Max) :
0.650" (16.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
AEC-Q200, X2
Size / Dimension :
1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
305V
Voltage Rating - DC :
630V