QXP2J103KRP7FL
Part Number:
QXP2J103KRP7FL
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
10000 pF
Height - Seated (Max) :
0.614" (15.60mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.630" L x 0.217" W (16.00mm x 5.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
630V