MKP385E2102BKII2B0
Part Number:
MKP385E2102BKII2B0
Description:
CAP FILM 1000PF 10% 2.5KVDC RAD
Capacitance :
1000 pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.626 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.654" (16.60mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200, Y2
Size / Dimension :
1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
800V
Voltage Rating - DC :
2500V (2.5kV)