ECQ-E12123RJF
Part Number:
ECQ-E12123RJF
Description:
CAP FILM 0.012UF 5% 1.25KVDC RAD
Capacitance :
0.012 µF
Height - Seated (Max) :
0.709" (18.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.827" L x 0.217" W (21.00mm x 5.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)