QXK2J223KTP7FJ
Part Number:
QXK2J223KTP7FJ
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.622" (15.80mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.531" L x 0.201" W (13.50mm x 5.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V