B32653A2732J000
Part Number:
B32653A2732J000
Description:
CAP FILM 7300PF 5% 2KVDC RADIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
7300 pF
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)