MKT1820422406G
Part Number:
MKT1820422406G
Description:
CAP FILM 0.22UF 20% 400VDC RAD
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.610" (15.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V