ECQ-E12123RKF
Part Number:
ECQ-E12123RKF
Description:
CAP FILM 0.012UF 1.25KVDC RADIAL
Capacitance :
0.012 µF
Height - Seated (Max) :
0.709" (18.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.827" L x 0.217" W (21.00mm x 5.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)