ECW-FD2J105Q1
Part Number:
ECW-FD2J105Q1
Description:
CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.693" (17.60mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.701" L x 0.441" W (17.80mm x 11.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V