ECW-HA3C303HB
Part Number:
ECW-HA3C303HB
Description:
CAP FILM 0.03UF 3% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
0.03 µF
Height - Seated (Max) :
0.846" (21.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.811" L x 0.421" W (20.60mm x 10.70mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)