184154M100RBB-F
Part Number:
184154M100RBB-F
Description:
CAP FILM 0.15UF 20% 100VDC RAD
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.413" L x 0.157" W (10.50mm x 4.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V