ECQ-E2W474KH7
Part Number:
ECQ-E2W474KH7
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 450VDC RAD
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.500" L x 0.303" W (12.70mm x 7.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V