QXK2G333JTPTZH
Part Number:
QXK2G333JTPTZH
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.441" (11.20mm)
Lead Spacing :
0.413" (10.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.531" L x 0.220" W (13.50mm x 5.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V