ECW-F6393RJL
Part Number:
ECW-F6393RJL
Description:
CAP FILM 0.039UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.039 µF
Height - Seated (Max) :
0.606" (15.40mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.299" W (13.00mm x 7.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V