MKP385E2392BKII2B0
Part Number:
MKP385E2392BKII2B0
Description:
CAP FILM 3900PF 10% 2.5KVDC RAD
Capacitance :
3900 pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
673 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.713" (18.10mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
800V
Voltage Rating - DC :
2500V (2.5kV)