QXK2J473JTPTZH
Part Number:
QXK2J473JTPTZH
Description:
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.807" L x 0.244" W (20.50mm x 6.20mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V