ECW-F2W105KA
Part Number:
ECW-F2W105KA
Description:
CAP FILM 1UF 10% 450VDC RADIAL
Applications :
General Purpose
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.555" (14.10mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.713" L x 0.366" W (18.10mm x 9.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V