ECW-F2684HAQ
Part Number:
ECW-F2684HAQ
Description:
CAP FILM 0.68UF 3% 250VDC RADIAL
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.807" (20.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.713" L x 0.291" W (18.10mm x 7.40mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V