ECW-FD2W395JC
Part Number:
ECW-FD2W395JC
Description:
CAP FILM 3.9UF 5% 450VDC RADIAL
Capacitance :
3.9 µF
Height - Seated (Max) :
0.606" (15.40mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.996" L x 0.421" W (25.30mm x 10.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V