QXP2E683JRP7FL
Part Number:
QXP2E683JRP7FL
Description:
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.638" (16.20mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.630" L x 0.240" W (16.00mm x 6.10mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
250V