ECW-H8473HV
Part Number:
ECW-H8473HV
Description:
CAP FILM .047UF 3% 800VDC RAD
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.614" (15.60mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.618" L x 0.382" W (15.70mm x 9.70mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V