DMT1S33K-F
Part Number:
DMT1S33K-F
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 100VDC RAD
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.444" (11.27mm)
Lead Spacing :
0.402" (10.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.559" L x 0.248" W (14.20mm x 6.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
65V
Voltage Rating - DC :
100V