QXK2J683KTPTZH
Part Number:
QXK2J683KTPTZH
Description:
CAP FILM 0.068UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.807" L x 0.264" W (20.50mm x 6.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V