QXK2G334KTP7FM
Part Number:
QXK2G334KTP7FM
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.720" (18.30mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.299" W (18.50mm x 7.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V