B32653A2922J000
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B32653A2922J000
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 9200PF 5% 2KVDC RADIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Film Capacitors
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
9200 pF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)