QXT2J682KRP7FM
Part Number:
QXT2J682KRP7FM
Description:
CAP FILM 6800PF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
6800 pF
Height - Seated (Max) :
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.748" L x 0.236" W (19.00mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
630V