MKP385E2682BKIM2T0
Part Number:
MKP385E2682BKIM2T0
Description:
CAP FILM 6800UF 10% 2.5KVDC RAD
Capacitance :
6800 pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
386 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.772" (19.60mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200, Y2
Size / Dimension :
1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
800V
Voltage Rating - DC :
2500V (2.5kV)