ECW-F4134HL
Part Number:
ECW-F4134HL
Description:
CAP FILM 0.13UF 3% 400VDC RADIAL
Capacitance :
0.13 µF
Height - Seated (Max) :
0.524" (13.30mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.610" L x 0.283" W (15.50mm x 7.20mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V