ECQ-E4125KFW
Part Number:
ECQ-E4125KFW
Description:
CAP FILM 1.2UF 10% 400VDC RADIAL
Capacitance :
1.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.941" (23.90mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.374" W (26.00mm x 9.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V