QXK2G154KTP7ZHFP
Part Number:
QXK2G154KTP7ZHFP
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.661" (16.80mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.807" L x 0.260" W (20.50mm x 6.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V