QXL2B224KTP7FJ
Part Number:
QXL2B224KTP7FJ
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 125VAC RAD
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.677" (17.20mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.531" L x 0.299" W (13.50mm x 7.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V