ECW-HA3C363J4
Part Number:
ECW-HA3C363J4
Description:
CAP FILM 0.036UF 5% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
0.036 µF
Height - Seated (Max) :
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.811" L x 0.461" W (20.60mm x 11.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)