ECW-F6273RHL
Part Number:
ECW-F6273RHL
Description:
CAP FILM 0.027UF 3% 630VDC RAD
Capacitance :
0.027 µF
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.260" W (13.00mm x 6.60mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V