ECQ-E12124JF
Part Number:
ECQ-E12124JF
Description:
CAP FILM 0.12UF 5% 1.25KVDC RAD
Capacitance :
0.12 µF
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.220" L x 0.453" W (31.00mm x 11.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)