QXT2G223KRPT
Part Number:
QXT2G223KRPT
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.748" L x 0.276" W (19.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V