MKP385E2562BJIP2T0
Part Number:
MKP385E2562BJIP2T0
Description:
CAP FILM 5600PF 5% 2.5KVDC RAD
Capacitance :
5600 pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
469 mOhms
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
800V
Voltage Rating - DC :
2500V (2.5kV)