ECW-F6823RJL
Part Number:
ECW-F6823RJL
Description:
CAP FILM 0.082UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.082 µF
Height - Seated (Max) :
0.547" (13.90mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.610" L x 0.315" W (15.50mm x 8.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V