QXP2J223JRPT
Part Number:
QXP2J223JRPT
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.524" (13.30mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.630" L x 0.268" W (16.00mm x 6.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
630V