167334J63A-F
Part Number:
167334J63A-F
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 63VDC RADIAL
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V