EFX1S48K154D022LH
Part Number:
EFX1S48K154D022LH
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 480VAC RAD
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.740" (18.80mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.260" L x 0.354" W (32.00mm x 9.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
480V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)