QXP2G333JRPT
Part Number:
QXP2G333JRPT
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.516" (13.10mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.630" L x 0.256" W (16.00mm x 6.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
400V